Úvod
Ukázky retuší
Objednávky retuší
Faq - Otázky
Kontakt

 

 

FAQ - Otázky

 
   
 

Za jak dlouho dostanu vyretušované fotografie?
Samotná doba retuše závisí na rozsahu a počtu ostatních objednávek. Obvykle dostanete ukázku provedené retuše do dvou dnů. O předpodkládaném hodinovém rozsahu retuše a době dodání vás vždy informujeme předem na základě vaší objednávky. Viz objednávky. Poté, co obdržíte ukázky již vše závisí na době, kdy dorazí vaše platba.

Co když nebudu s retuší spokojený-á a budu chtít vrátit peníze?
Na základě vaší objednávky provedeme retuš a pošleme vám ukázku, ze které můžete usoudit, zda odpovídá vašim požadavkům. Pokud ne, můžete od objednávky odstoupit nebo vaše požadavky upřesnit a my fotku doretušujeme. Platbu provedete teprve poté, co retuš schválíte. Proto pozdějším reklamacím nemůžeme vyhovět. V případě, že postupem času budete chtít stejnou fotografii vyretušovat jinak, budeme rádi, pokud se na nás obrátíte s další zakázkou.

Co všechno dokážete vyretušovat?
Možnosti retuše jsou velké, ale ne neomezené. Obecně nelze říci, kde jsou naše limity. Čím více má fotka vypadat realisticky a čím méně materiálu je k dispozici, tím je retuš těžší a tím více času zabere. Samozřejmě se může stát, že některé požadavky splnit nelze. Proto nám pošlete svoje přání a my vám dáme vědět, do jaké míry jsou splnitelné.

Můžete do fotografií přidávat i věci, které na fotce nejsou?
Do fotografie nelze nic "přikreslit". Vždy je nutné použít již existující část fotografie a po úpravě ji použít na jiném místě. Můžeme například z obočí udělat vousy, kůži na těle použít na obličej atd. Pokud ale budete mít například na fotografii zavřené oči, můžeme je přidělat pouze, pokud nám pošlete jinou fotografii, z které můžeme oči odebrat. Vždy pomůže, pokud je druhá fotografie focena z co nejpodobnějšího úhlu, za podobných světelných podmínek atd. Čím více se druhá fotografie liší, tím větší množství úprav je třeba provést. Pokud žádné další zdrojové fotografie nemáte, můžeme v některých případech použít vlastní fotoarchiv.

Lze na fotografii provést retuš, aniž by to kdokoli poznal?
Lze. V žádném případě vám to ovšem nemůžeme garantovat. Pokud osoba, kterou chcete ošálit, nemá žádné podezření, tak nepozná ani průměrnou retuš. Po vytištění fotografie se riziko z odhalení ještě sníží. Pokud budete mít speciální požadavek na co nejdůvěryhodnější retuš a nebude vám vadit vyšší cena, můžeme při práci postupovat opatrněji, hlídat problematické pixely, zahlazovat stopy, přidávat zdůvěryhodňující prvky atd. Veškeré tyto úpravy provádíme zcela na vaše přání v dobré víře, že nebudou zneužity. Za nakládání s upravenými fotografiemi neneseme žádnou zodpovědnost.

Nezveřejníte moje fotky, když si to nebudu přát?
Fotografie od klientů nezveřejňujeme a nepoužíváme je pro žádné další účely. Jsme si vědomi, že úpravené fotografie mají v mnoha případech smysl především tehdy, když se nikdo nedozví, že jsou upravené. Pokud bychom vyjímečně chtěli některé z nich použít pro prezentaci na internetu, požádáme vás o výslovný souhlas a za odměnu nabídneme například výhodnější cenové podmínky.

Chci poslat privátní fotografie, a chci zaručit jejich diskrétní vyřízení.
Obsah fotografií nás příliš nezajímá. Pro nás jsou to jen pixely, které máme za úkol upravit. Fotografie nezveřejňujeme a přístup k nim má pouze grafik. V případě, že si přejete zůstat zcela v anonymitě, zřiďte si veřejnou emailovou schránku s fiktivními údaji, ze které fotografie pošlete.

Pokud bychom usoudili, že obsah fotografií a jejich úprava je v rozporu s naším svědomím, vyhrazujeme si právo zakázku odmítnout.

Máte-li další dotazy, rádi je zodpovíme: retuse@email.cz

 

 

 [CNW:Counter]